Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji (FAQ)

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań. Zanim skontaktujesz się z nami, sprawdź, czy nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie.

1. Czy mogę sam/sama zamontować klimatyzację?

Dzień dobry

Montaż klimatyzacji składa się z kilku etapów: wybór odpowiedniego miejsce na instalacje; przygotowanie ściany, podłączenie rur, podłączenie systemu elektrycznego sprawdzanie szczelności układów, uruchomienie, itp.

Zalecamy więc skorzystanie z usług profesjonalnego instalatora, który posiada uprawnienia f-gaz oraz autoryzację na wybrane marki klimatyzacji.

2. Czy można ogrzać dom klimatyzatorem?

Wszystkie klimatyzatory, które sprzedajemy posiadają funkcję grzania. Ogrzewanie klimatyzatorem jest najtańszym rozwiązaniem w porównaniu do innych źródeł energii. Podstawowy klimatyzator ogrzewa pomieszczenia do temperatury na zewnątrz minus osiem stopni. Lepsze modele klimatyzatorów posiadają grzałki elektryczne i mogą ogrzewać pomieszczenia nawet przy temperaturach minus trzydzieści na zewnątrz. Średni stosunek poboru energii elektrycznej do wydajności grzewczej wynosi jeden do trzech. Czyli przykładowo 3 kilowaty grzania to pobór 1 kilowat prądu.

3. Czy klimatyzator jest napełniony gazem?

Tak

4. Czy jako osoba fizyczna mogę zamówić klimatyzator?

Tak, oczywiście. Klimatyzator może zakupić zarówno firma jak i osoba fizyczna dla celów prywatnych.

Aby zakupić klimatyzację należy przedstawić numer certyfikatu F-GAZ firmy lub osoby, która będzie montowała i uruchamiała urządzenie. 

Możesz również posiadać certyfikat personalny upoważniający do zakupu i montażu.

Listę uprawnionych monterów znajdziesz tutaj   https://www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_FGAZ.html 

                                                                          https://www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_ZAKL_UPR_FG.html


 

pixel